Laminátové podlahyparador-21-dvere-sapeli-podlahy-parador-bost

Poradce laminát.PDF

Oblast použití

S laminátovými podlahami uskutečníte Vaše nápady rychle a jednoduše, neboť díky patentovanému „Klick-systému“ můžete položit tyto značkové laminátové podlahy pouhým otočením ruky. Jsou nesmírně pevné a vyloženě snadné na údržbu. Velký výběr z různých formátů lamel, obrazců na podlaze, skvostných dekorů a povrchových struktur nabízejí to pravé pro každou obytnou místnost a každý styl bydlení. Dovolte si bez výhrad prostřednictvím laminátové podlahy Parador dobrou značkovou kvalitu pro Vaše pohodlí. Mohou být položeny ve všech obytných místnostech, ale také podle třídy zatížení v kancelářích nebo prodejnách. Nejsou určeny do vlhkých místností.

Správná volba

Všechny laminátové podlahy nejsou stejné. Dříve, než si pořídíte laminátovou podlahu, zamyslete se nad tím, jaká laminátová podlaha se k Vám skutečně hodí. Kromě krásného dekoru, vlastností nosné desky tzn. stupně ochrany proti bobtnání a kvality zámkového systému „Klick“ se také zaměřte na třídu zatížení laminátové podlahy a podkladový materiál z důvodu snížení kročejového a prostorového hluku.

Ukazatelé kvality

Rozhodující pro určení kvality u laminátové podlahy není výhradně tzv. hodnota oděru, která je stanovena gramáží použité vrchní vrstvy Overlay. Kvalita laminátové podlahy je určena součtem několika různých vlastností materiálu (její odolnost při zatížení v požadované oblasti použití). Výrazný vliv mají v tomto případě nosná deska a zámkový systém, neboť každý zámek „Klick“ není stejný. Jako nosný materiál jsou v Paradoru zásadně používány dřevovláknité desky s velmi vysokou hustotou (HDF – deska), které jsou rozhodující pro stabilitu jednotlivých lamel. Laminátová podlaha s extrémě nízkou odolností proti oděru (dosažené hodnoty při „Tabertestu“) vám stěží při použití „měkké“ nosné desky (dřevotřísková deska nebo MDF) udělá radost, protože po krátkém čase používání se mohou objevit ve vrchní vrstvě podlahy prošlapaná místa. Proto hustota nosného materiálu určuje sílu odporu proti nežádoucím „promáčklinám“ ve vrchní vrstvě.
 

Údržba, čištění a péče o podlahu

Předcházení poškozením Jako u všech podlahových krytin, chraňte i Vaši novou laminátovou podlahu před částicemi nečistot zajištěním čistících zón pro jejich zachycení (rohožky). Pro ochranu laminátové podlahy před poškrábáním musí být nohy u židlí, stolů i ostatních kusů nábytku v každém případě opatřeny vhodnými filcovými podložkami.Kolečkové kancelářské židle, stolky a kontejnery opatřete měkčenými kolečky. Dále je možnostchránit podlahu v silně namáhaných prostorách vhodnými ochrannými rohožemi. (K dostánív prodejnách nabízející vybavení pro kanceláře). Voskování nebo jiná ochrana laminátové podlahy popř. hran proti průniku vlhkosti nejsou potřebné, protože tímto opatřením se v žádném případě nedosáhne zlepšení vzhledu nebo užitné hodnoty. Doporučujeme pravidelné suché čištění laminátové podlahy vysavačem (nástavec s kartáčem) nebo smetákem. Čištění s mírným navlhčením provádějte pouze při úporných nečistotách. Důležité přitom je, aby byl hadr dobře vyždímán a nevytvořily se kaluže vody.
 

Údržba

Všeobecné pokyny pro údržbu Vaší laminátové podlahy:
• Relativní vlhkost vzduchu v místnosti 50-65% je optimální pro laminátovou podlahu Parador i pro pocit pohody lidí.
• Vyvarujte se písku a nečistot na podlaze, protože obojí působí jako brusný papír.
• Tekutiny na podlaze je nutné okamžitě setřít.
• Vytírat podlahu pouze s mírně navlhčeným hadrem.
• Nepoužívat žádné abrazivní prostředky, vosky na parkety, politury nebo čištění horkou párou. Ty kazí mimo jiné i vzhled podlahy.
• Kolečkové židle a stolky opatřete měkkými fi lcovými podložkami. Kancelářské židle pouze s měkčenými kolečky, popř. v těchto silně namáhaných oblastech použijte příslušné ochranné rohože.
• Nepoužívat parní čističe.
 
 

NEJČASTĚJŠÍ ZÁKAZNICKÉ DOTAZY K LAMINÁTOVÝM PODLAHÁM PARADOR:

(převzato z www.parador.cz)

Může být laminátová podlaha PARADOR položena na podlahové topení?

Ano, na podlahové teplovodní topení ve spojení s vhodnou podložkou.
Při pokládce na elektrické podlahové vytápění je nutná konzultace s příslušným
výrobcem tohoto, jestli je laminát pro jeho systém též určen.
Maximální dovolená teplota svrchní položené podlahové vrstvy je 26 stupňů Celsia
a nesmí být překročena.

parador-19-dvere-sapeli-podlahy-parador-bost
Mohou být laminátové podlahy PARADOR položeny na koberec?

Ani když je koberec celoplošně přilepen a s krátkým vlasem.
Tyto podklady nejsou obzvláště z hygienických důvodů doporučeny a musí
být odstraněny.

Jsou vhodné laminátové podlahy pro vlhké prostory?

Ne, protože se v koupelnách a jiných vlhkých prostorách může vytvořit pod plochou
podlahy kondenzační vlhkost vedoucí k možnému trvalému poškození.

Může dojít ke statickému nabití laminátové podlahy?

Ne, jen osoba v prostoru může být staticky nabita. Efekt zvaný „ dostat ránu“ se
vyskytuje jen ve velice suchých prostorách.
Pomocí je zvýšení prostorové vlhkosti na min. 40- 60 procent.

parador-cocobolo-trendtime-1parador-cocobolo-trendtime-1-detail

parador-10-dvere-sapeli-podlahy-parador-bostparador-11-dvere-sapeli-podlahy-parador-bost

parador-orech-selsky-gravir-1040-detailparador-orech-selsky-gravir-1040
parador-vlassky-orech-beleny