Marmoleum®

Prohlédněte si fascinující svět barev a vzorů.

Marmoleum-interier-2

 

Marmoleum® bylo vytvořeno, aby doplnilo a obohatilo interiéry moderních budov a staveb. S touto kolekcí učinilo Marmoleum® rázný krok vpřed a nabízí vám nejlepší vlastnosti pro optimální funkčnost podlahy ve skutečném světě.

 

 

Historie Marmolea

Příběh přírodního linolea začal psát Frederick Walton před 150 lety, kdy si nechal patentovat jeho výrobní proces. Historický odkaz, tradiční proces výroby i bohatá designová minulost doprovází Marmoleum® až do dnešního dne. Představujeme vám přírodní linoleum Marmoleum®, plné historie, tradice, designu, přírody, ale i vašich životů.

Marmoleum-interier-1

Složení Marmolea

Forbo Linoleum je vyráběno z prakticky nevyčerpatelných zdrojů surovin. Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní produkt, je biologicky odbouratelné a nenarušuje tak životní prostředí.

Marmoleum® je vyráběno z obnovitelných přírodních materiálů: lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec, přírodní pigmenty a juta..

Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší nádherné barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Také používáme vápenec k vytvoření jemné struktury a jutu pro rub podlahoviny.

 

Marmoleum® a nový Topshield2

Realitou každodenního života podlahové krytiny je, že je používána i „zneužívána“ bez možnosti navrátit jí funkčnost předepsaným čistěním a údržbou, které ve skutečnosti nebývají prováděny přesně a včas.

Marmoleum® je známé dosahováním výborných výsledků na místech s vysokým provozem, kde je každodenní použití charakterizováno vysokými nároky na hygienu, odolnost vůči opotřebení a vyžaduje snadné čištění a údržbu.

Dnes, s představovanou povrchovou úpravou Topshield2, získává podlahová krytina Marmoleum® nový rozměr. Topshield2 byl navržen tak, aby mohlo vzniknout Marmoleum®, které je připravené "k okamžitému použití" a nevyžaduje po pokládce žádnou dodatečnou údržbu nebo nanesení polymeru a je mnohem odolnější vůči ulpívání špíny, méně náchylné k opotřebování a má zvýšenou odolnost vůči poškrábání a skvrnám.

Zároveň je Topshield2 jedinečný tím, že je možné povrch opravit nebo oživit v případě poškození nebo po letech intenzivního používání. To vše tvoří podlahu, která vykazuje trvalý výkon a funkčnost po dlouhou dobu.

 

Marmoleum - nová kolekce

 

Marmoleum® Home

Marmoleum® home nabízí inspiraci ve vyváženém výběru barev kolekce nové generace.

Plánujte, měňte a kombinujte. Marmoleum® home změní vaši podlahu od základu. Barvy, struktury a vzory hravě vyzkoušíte v mnoha interiérech i tom svém díky Forbo plánovači podlah Která barva bude ta nejlepší pro váš domov? Zelená, oranžová nebo extravagantní pruhy? Možností je spousta. Vyberte si svůj nejoblíbenější dekor, vyzkoušejte, jak vypadá v interiéru a pak si objednejte reálný vzorek ZDARMA. Naplánujte, objednejte vzorek, vyzkoušejte a proměňte podlahu v Marmoleum®.

Marmoleum Home 1 BOST

Marmoleum Home 2 BOST

 

Marmoleum® Marbled


Mramorovaná kolekce je tentokrát představena v obrovské škále barev, kombinující výraznější a jemnější mramorované vzory v jednom přehledu.

Mramorované dekory mohou kombinovat tři až osm různých barev, které se mohou lišit intenzitou a kontrastem. Někdy vytváří silný, výrazný kontrast jako skutečný mramor, jindy jsou barvy jemnější jako u nástěnných maleb. Kolekce je vytvořena tak, aby bylo možné barvy snadno kombinovat.

Marmoleum® Real

Marmoleum® Real je nejširší řadou v kolekci Marmoleum®. 59 dekorů zaručuje širokou barevnou paletu s nekonečnými možnostmi pro návrh vaší podlahy. Odstíny v řadě Marmoleum® Real jsou vyrobeny kombinací 2 až 5 barev, které jsou smíchány, aby vytvořily mramorovanou struktur přecházející od klasických a výrazných odstínů k teplým neutrálním barvám.

Marmoleum® Fresco

Devatenáct barev řady Fresco je založených na konceptu tón v tónu, který ústí v příjemnou a prostou atmosféru. Marmoleum® Fresco také velmi dobře doplňuje další řady z kolekce Marmoleum® Nové Generace. 

Marmoleum® Vivace

Marmoleum® Vivace je řada výrazných, barevných kontrastů, která vznikla smícháním 8 elegantních barev při zachování dominantního odstínu.Výsledkem je barevný a živý design, který funguje prakticky v jakémkoliv interiéru. Vivace je k dispozici ve 12 dekorech od všestranně neutrálních až po kontrastní, odvážné barvy.

Marmoleum® Striato

Marmoleum ® Striato je retro, ale přitom moderní lineární design, který velkým a otevřeným prostorům dává další rozměr. Hrou s barvami, jejich kombinacemi a objevováním hranic tohoto více než sto padesát let starého procesu výroby jsou vytvářeny nové barvy. Kolekce je dostupná v 18 originálních barvách. 

Marmoleum® Piano

V kolekci Marmoleum® Piano dvou tónový kropenatý efekt na téměř jednobarevném základu přispívá k harmonickému vzhledu a pocitu zdůraznění přirozenosti a sofistikovanosti. Kolekce nabízí rozmanitou řadu 20 barev včetně obou jasných i tlumených tónů a neutrální šedé.