Dřevěné podlahy Europarkett

detail dřevěné třívrstvé podlahy Europarkett 

Že si dřevěnou podlahu nemůžete dovolit? Nabízíme vám kolekci osvědčených podlah Europarket, která přinese do vašeho domova krásu a kouzlo opravdové dřevěné podlahy.

europarkett-drevene-podlahy-4 

Výrobce dřevěných podlah s 30-ti letou tradici a zkušeností se zpracováním dřeva. Více než 80%
své produkce dlouhodobě dodává na náročné západní trhy jako je Rakousko, Německo a
Švýcarsko. Výrobce je držitelem certifikace trvale udržitelného lesního hospodářství PEFC 23-31-02.
Třívrstvá, dřevěná podlaha Europarkett s patentovaným zámkovým systémem pokládky UNICLIC je
vhodná do všech bytových prostor. Je snadno udržovatelná, ekologicky nezávadná, s možností
opakované renovace.

Třídění dřevěných podlah EUROPARKETT:

KVALITA „A“ - NATUR:

Jemná kresba dřeva s malými barevnými rozdíly.
- Dovolené jsou: radiální i tangenciální směr letokruhů, ojediněle tužkové suky v barvě dřeva.
- Nedovoluje se: suky, trhliny, obliny, napadení hmyzem, zárůsty, hniloba, plíseň, nepřirozené zabarvení, příčné zakřivení (korýtko), zakřivení do vrtule, boční zakřivení, zakřivení v ploše a délce.

Příjemný pocit z rostlého dřeva. 


KVALITA „B“ – „ASTIG“:

- Dovolené jsou: výraznější kresba dřeva a rozdíly v barvě, ojediněle zdravé zarostlé suky v barvě dřeva o průměru do 10 mm, černé suky do velikosti 5 mm, bez běle.
- Nedovoluje se: suky, trhliny, obliny, napadení hmyzem, zárůsty, hniloba, plíseň, nepřirozené zabarvení, přeřezaná vlákna, odklon vláken – točitost, vlnivost, příčné zakřivení (korýtko), zakřivení do vrtule, boční zakřivení, plošné a podélné zakřivení.

Dřevo je krásný přírodní materiál.

KVALITA „R“ - COUNTRY:

- Dovolené jsou: rustikální vzhled s výraznou kresbou dřeva a barevnými rozdíly, zdravé suky do velikosti o průměru 30 mm bez omezení, vypadavé suky do velikosti do 20 mm v množství maximálně 2 až 3 kusy / dílec, jemné zabarvení, běl na jedné podélné straně o velikosti maximálně do 10% plochy dílce a maximální šířce 20 mm.
- Nedovoluje se: otlaky od prokladů, hniloba, plíseň, trhliny.

Povrchové úpravy:

LAK:

povrchová úprava 6 vrstev UV tvrzeného laku KLUMPP. Tento lak od německého výrobce sevyznačuje vysokou přilnavostí a transparentností a proto se dá použít i na exotické dřeviny. Lak je ekologicky nezávadný, neobsahuje rozpouštědla ani formaldehydy. Postupným nanášením vrstev se dosahuje vysoká odolnost proti poškrábání a oděru.

OLEJ:

Přírodní olejovanou úpravou dánským rostlinným olejem WOCA od firmy WOODCARE se dosáhne výraznějšího probarvení a prokreslení vzhledu dřeviny. Olej je vyrobený z výtažku kokosu a soji. Je ekologicky a hygienicky nezávadný a je vhodný i pro alergiky. Na běžnou údržbu se doporučuje čistící olej v kombinaci s vodou. Výhodou olejované úpravy je možnost menšího rozsahu poškození podlahy lokálně opravit přebroušením a novým naolejováním.


OSMO voskový OLEJ:

S touto úpravou dřevo získává požadovaný barevný odstín, je odolný na oděr, zabraňuje zašpinění a odpuzuje vodu. I přes tuto úpravu si dřevo zachovává svůj charakter, často ještě více zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Je nanášen ve 4 vrstvách, první dvě barevným dekoračním olejem, další pak tvrdým voskovým olejem. Podlaha s touto úpravou přirozeně „dýchá“ a je vhodná i do místností se zvýšenou vlhkostí vzduchu jako například kuchyně.

I tato podlaha může být vaše.

ozio_gallery_nano